OUR BLOG

13 Jan 2020
thumbnail

Berlin (dpa / tmn) – i tak większość ludzi prawie zawsze ma pod ręką swój smartfon

Berlin (dpa / tmn) – i tak większość ludzi prawie zawsze ma pod ręką swój smartfon

Jeśli chodzi o pobieranie, jeśli chodzi o duże prędkości, 5G już teraz zapewnia przepustowość przekraczającą jeden gigabit na sekundę w wielu miejscach, podkreślił dyrektor ds. Technologii Vodafone, Mack. W drugą stronę, czyli podczas uploadu, sieć 5G w niektórych miejscach nadal ma dostęp do częstotliwości LTE. Nie wszystkie smartfony 5G obsługują wszystkie możliwe kombinacje 5G-4G.

"Z technicznego punktu widzenia wprowadzenie nowej generacji komunikacji mobilnej jest niezwykle wymagające, ponieważ różne nowe smartfony 5G muszą również nauczyć się radzić sobie z różnymi kombinacjami częstotliwości"- powiedział Mack. Kombinacje częstotliwości w wysokich i średnich pasmach byłyby obsługiwane przez prawie wszystkie telefony komórkowe 5G.

Niekoniecznie tak jest w kraju. Tutaj kombinacja częstotliwości 5G w dolnym paśmie jest używana przez mobilny router oferowany przez Vodafone ("GigaCube 5G"), a także w niektórych telefonach 5G, takich jak Oppo Find X2 Pro lub Huawei Mate40 Pro. Z kolei nowe modele iPhone’a 12 firmy Apple, urządzenia Galaxy od Samsunga czy smartfony Pixel od Google nie korzystają z tej specjalnej kombinacji częstotliwości w sieci 5G, ale wykorzystują rozszerzone możliwości w sieci LTE.

Konsumenci, którzy chcą surfować po sieci 5G, potrzebują nie tylko urządzenia kompatybilnego z 5G, ale także umowy umożliwiającej komunikację radiową w sieci 5G. Według portalu porównawczego Check24, umowa o wysokiej wydajności obsługująca 5G jest dostępna od średniej ceny 20 euro miesięcznie.

Wiele seriali i filmów nadawców publicznych pojawia się najpierw w telewizji, zanim zostaną one opublikowane w Internecie. ARD chce to zmienić, wprowadzając nową serię ofensywną.

Te 12 alternatyw Netflix jest bezpłatnych
Seria zdjęć składająca się z 13 zdjęć

Na jesień-zimę ARD chce opublikować wiele seriali online w swojej mediatece, zanim pojawią się w telewizji linearnej. "Poniższe dotyczy wielu najważniejszych wydarzeń: „najpierw online”!", pisze zrzeszenie nadawców w komunikacie prasowym. Obejmuje to również treści z trzeciego programu i ONE.

Historyczna seria rozpocznie się 8 września "Oktoberfest 1900". Pod koniec września serie takie jak "Pan rosa"którzy lubią seriale komediowe "Ostatnia wola" czy serial o satyrze politycznej "Budynki Parlamentu. Trzeci sezon rozpocznie się w październiku "Babylon Berlin" i Charité" a także serial "Sekret martwego lasu". Listę innych planowanych serii można znaleźć w komunikacie prasowym ARD (patrz bibliografia).

Jörg Schönenborn, koordynator ARD fiction, mówi w komunikacie prasowym: "Nie myślimy już najpierw w kategoriach liniowych automatów do transmisji, ale konsekwentnie najpierw w kategoriach treści i projektów – zmiana paradygmatu dla ARD."

Gdzie mogę oglądać programy?

Wszystkie seriale, filmy, filmy dokumentalne i inne treści nadawców publicznych można znaleźć na stronie internetowej ARD lub ZDF oraz w aplikacjach nadawców. Zawartość można zapisać w aplikacjach na później, dzięki czemu nie musisz uzyskiwać dostępu do wolumenu danych mobilnych, gdy jesteś w ruchu. Tutaj możesz przeczytać więcej na ten temat.

Ale jeśli chcesz obejrzeć zawartość z zagranicy, możesz otrzymać komunikat o błędzie. Powodem tego jest tak zwane geoblokowanie. W takim przypadku użytkownicy mogą sprawdzić, czy programy są dostępne w serwisach płatniczych takich jak Netflix, Zattoo czy Prime Video. Lub możesz użyć tak zwanego wirtualnego klienta prywatnego (VPN), aby zasymulować Niemcy jako swoją lokalizację. Przeczytaj więcej o VPN tutaj.

Dlaczego programy ARD po chwili znikają z biblioteki multimediów?

To, jak długo treść może pozostawać online, jest regulowane pojęciem długości pobytu w umowie państwowej o nadawaniu.https://yourpillstore.com/pl/sublex-150/ Nadawcy publiczni mogą umieszczać pojedyncze filmy w Internecie przez maksymalnie trzy miesiące, podczas gdy programy takie jak Tatort mogą pozostawać online przez maksymalnie sześć miesięcy. Okres do dwunastu miesięcy dotyczy filmów dokumentalnych i do pięciu lat w przypadku wkładów kulturalnych, jak wyjaśnia ARD na swojej stronie internetowej.

Tłem dla tej procedury jest skarga Stowarzyszenia Prywatnych Nadawców i Telemediów (VAUNET) z 2003 roku. Stowarzyszenie określiło wysokość opłat abonamentowych jako "nielegalna pomoc publiczna". Kiedy nadawcy zaprezentowali swoją koncepcję online w 2007 roku, konflikt groził eskalacją i trafieniem do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Osiągnięto kompromis z koncepcją długości pobytu.

Jest też świeżo zakochany: Kurt, kandydat „Bauer sucht Frau”, wkrótce zostanie ojcem.

W rezultacie jednak wiele ofert online musiało zostać usuniętych, takich jak "Portale doradcze, programy obliczeniowe i katalogi biznesowe, gry niezwiązane z transmisjami", jeszcze raz "WDR" pisze po swojej stronie.

Wykorzystane źródła: Komunikat prasowy ARDRnd.de: "Seria ofensywna w ARD: pierwsze produkcje w mediatece"PC-Magazin.de: "Oglądaj niemiecką telewizję za granicą przez Internet – tak to działa"Pierwszy: "Długość pobytu w mediatece ARD i na DasErste.de"WRD.de: "Wielkie wymieranie"pokaż więcej źródeł mniej źródeł

Los Angeles (AP) – piosenka legendy kraju Dolly Parton służy jako podstawa do nowego muzycznego filmu bożonarodzeniowego w serwisie Netflix.

+++ Aktualne wiadomości o gwiazdach +++

Pomimo separacji na Boże Narodzenie: więc rodzina królewska daje z powodu Corona: Ponowne otwarcie Muzeum Akademii zostało przełożone. Oceny widzów: Wygrywa ponownie każdego roku "Mały Lord" Słowa: Zuckowski cieszy się z sukcesu na wideo Youtube "Czy rozumiesz zabawę?": Judith Rakers tuż przed "codzienne wiadomości" źle ustawiony – również przez Jana Hofera

Piosenka 74-letniego artysty "Boże Narodzenie na placu" – z jej nadchodzącego albumu wakacyjnego "Święta Holly Dolly" – został nakręcony z nią w roli drugoplanowej dla usługi przesyłania strumieniowego, donosi amerykański magazyn branżowy "The Hollywood Reporter".

Film opowiada więc o kobiecie, która wraca do swojego małego rodzinnego miasteczka i tam odnajduje swoje korzenie. Film powinien zostać pokazany od 22 listopada.

To nie pierwszy raz, kiedy Parton współpracuje z Netflixem. W zeszłym roku serwis streamingowy wyprodukował miniserial "Serdeczne historie Dolly Parton"które są również oparte na ich piosenkach.

To tylko mini-procesor z małą pamięcią na kawałku plastiku. Ale bez karty SIM nie byłoby połączeń telefonicznych, krótkich wiadomości i połączeń danych. W przyszłości może się to stać zbyteczne.

Wszystko, co musisz wiedzieć o kartach SIM
Seria zdjęć składająca się z 5 zdjęć

Na początku lat 90. karta SIM nadal miała format karty bankowej. "Ale szybko został zastąpiony przez mini SIM", wyjaśnia Henning Gajek z portalu telekomunikacyjnego "Teltarif.de". Pomimo swojej nazwy, mini-SIM jest dziś największym wariantem. Mierzy 2,5 na 1,5 centymetra i jest używany głównie w prostych telefonach komórkowych.

Jest też micro-SIM, której wymiary (1,5 x 1,2 cm) są średnim rozmiarem, który według Gajeka jest coraz rzadziej używany. "Nowsze urządzenia właściwie wszystkie działają z nano-SIM." Ma wymiary 1,23 na 0,88 cm i składa się prawie w całości z chipa, a plastikowa obwódka jest cienka jak opłatek. Dostawcy zwykle dostarczają wszystkie rozmiary kart na jednym nośniku. Wymagany format jest wyciskany z wstępnie wyciętego kształtu lub składany z powrotem z wyciśniętych części.

Najlepsze taryfy LTE w porównaniu
Seria zdjęć składająca się z 7 zdjęć

Małe karty mają na celu uniknięcie ton plastikowych odpadów

Kurczą się też przewoźnicy. Wielu dostawców zmniejszyło swój rozmiar o połowę, są one wielkości zaledwie połowy karty bankowej. Przykładowo Telekom chce zaoszczędzić do 17,5 ton odpadów plastikowych w 2019 roku, a Telefonica nawet 30 ton rocznie.

Jednak w średnim i długim okresie karty SIM do wkładania należą już do przeszłości. Powód tego nazywa "eSIM". To jest chip, który jest już wbudowany w urządzenie. Użytkownicy otrzymują wtedy tylko kod, którego mogą użyć do aktywacji swojego profilu taryfowego. Powinno to również ułatwić zmianę umów.

ESIM są przydatne nie tylko w smartfonach czy tabletach – nawet jeśli tylko kilka topowych smartfonów obsługuje obecnie eSIM, jak mówi Gajek. Warto go również używać w urządzeniach do noszenia, takich jak smartwatche lub trackery fitness. Dzięki aktywowanemu profilowi ​​możesz wykonywać połączenia bezpośrednio za pomocą smartwatcha – bez podłączonego smartfona.

eSIM od operatorów sieci

A co z operatorami sieci? Telefonica oferuje eSIM jako opcję dla wszystkich klientów kontraktowych. Z drugiej strony w Telekom zarówno umowy terminowe, jak i przedpłacone obsługują kartę eSIM. W Vodafone eSIM to opcja dla klientów kontraktowych. Ale pracuje się nad ofertą również dla klientów prepaid – powiedział rzecznik.

Smartfony eSIM mają zwykle również gniazdo na karty SIM i oferują przydatne funkcje dual SIM – podobnie jak telefony z dwoma gniazdami na karty SIM. Dzięki podwójnej karcie SIM możesz się połączyć z telefonem pod dwoma numerami i możesz używać jednego do celów biznesowych, a drugiego do użytku prywatnego. Możesz też kupić lokalną kartę SIM na wakacjach, aby taniej dzwonić lub surfować po Internecie.

Dzięki podwójnej karcie SIM możesz przełączać się między różnymi dostawcami i taryfami. "Jeśli kończysz pracę o 18:00 i nie chcesz otrzymywać więcej połączeń biznesowych, możesz po prostu zawiesić numer do następnego ranka"mówi Gajek.

Dostępne dwa miejsca na karty

Większość smartfonów obsługujących dwie karty SIM ma obecnie dwa gniazda na karty, z których jeden jest zwykle gniazdem hybrydowym, jak twierdzi Andreas Seeger z magazynu branżowego. "Połączyć" wyjaśniono. Oznacza to, że drugie gniazdo może pomieścić kartę SIM lub kartę pamięci. Kto nie chce w pewnym momencie decydować między rozszerzeniem przestrzeni dyskowej a drugą kartą SIM podczas korzystania z telefonu "jest pełny", powinien kupić urządzenie z wystarczającą pamięcią wewnętrzną, radzi Seeger.

Innym rodzajem karty SIM jest Multi-SIM. Za tym terminem kryje się możliwość korzystania z umowy na wielu urządzeniach, na przykład na drugim, a nawet trzecim telefonie komórkowym, tablecie czy smartwatchu.

Dodatkowe karty SIM wymagane do tego rzadko są uwzględniane w umowach i zwykle kosztują dodatkowo, mówi Henning Gajek – zwykle około pięć euro więcej za profil eSIM lub za kartę SIM. Możesz wtedy być osiągalny wszędzie pod tym samym numerem i korzystać z usług umownych na wszystkich urządzeniach.

Problemy z multi-SIM

W przypadku wielu kart SIM ważne są prawidłowe ustawienia. "Musisz określić, na jakim urządzeniu będziesz otrzymywać SMS-y"mówi Gajek. Kto, na przykład, z "źle" Smartfon jest w ruchu i potrzebuje numeru TAN SMS do przelewu, wystąpił problem.

Praktyczne, ale niepopularne: eSIM ma trudny start w Niemczech Okazja lub narzędzie szpiegowskie: czy możemy ufać chińskim smartfonom? Szkodliwe programy: te aplikacje aparatu to złośliwe oprogramowanie

Co może być irytujące w przypadku wielu kart SIM: nie wszyscy dostawcy mogą zmienić fakt, że wszystkie urządzenia dzwonią po odebraniu połączenia, mówi Andreas Seeger. Zasadniczo istnieją duże różnice w opcjach konfiguracji Multi-SIM.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa

Czy szyja boli? Wówczas mięśnie górnego odcinka piersiowego i szyjnego odcinka kręgosłupa są często napięte. Eksperci mówią o szyi telefonu komórkowego.

Uścisk na napiętej szyi jest dla wielu częścią codziennego życia. Ból w okolicy szyi jest spowodowany nie tylko niekorzystną postawą podczas pracy. Wyzwalaczem może być również intensywne korzystanie ze smartfona.

Jest zdrowszy dla szyi

Dlatego podczas pracy i na smartfonie należy regularnie sprawdzać swoją postawę. Ogólna zasada: Zamiast patrzeć na telefon komórkowy, akcja radzi zdrowym plecom.

Nie tylko skurcze mięśni: objawy i przyczyny niedoboru magnezu Fakty dotyczące Światowego Dnia Jogi: Te szalone odmiany jogi są nie tylko ból pleców: Jeśli to przepuklina dysku

Wskazane jest wzmocnienie mięśni pleców ćwiczeniami, aby zapobiec dolegliwościom. Wywoływane są głównie napięciem i stwardnieniem mięśni w okolicy górnego odcinka piersiowego i szyjnego kręgosłupa. Przede wszystkim pomaga miejsce pracy przyjazne dla pleców – takie jak krzesło biurowe, które umożliwia dynamiczne siedzenie. Lub biurko z regulacją wysokości, które umożliwia okazjonalne stanie.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa-tmn

Berlin (dpa / tmn) – i tak większość ludzi prawie zawsze ma pod ręką swój smartfon. Firmy chcą to wykorzystać do rekrutacji. Na przykład, umożliwiając kandydatom wyszukiwanie ofert pracy i aplikowanie za pośrednictwem aplikacji.

Werdykt: Nauczyciel tenisa ze złamanym nadgarstkiem jest niezdolny do pracy Od stycznia: Zapobieganie zamiast zaniedbań w przypadku chorób zawodowych Szkoła i przedszkole: W przypadku utraty zarobków, odszkodowanie dla rodziców Jeżeli klient nie płaci: Prawidłowo egzekwuj wnioski o zapłatę Firma w zejściu: Kiedy należy opuścić firmę?

Jedno machnięcie i wniosek o wolne miejsce trafia do firmy. Najpierw algorytm szukał odpowiedniego pracodawcy. Wtedy z użytkownikiem smartfona wyskakuje idealna oferta pracy. Nawet zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną trafia później bezpośrednio na telefon komórkowy.

Zaleta tak zwanej mobilnej rekrutacji dla kandydatów: "Jest to wygodne i wszystko dzieje się bardzo szybko, gdy istnieje dobry algorytm dopasowujący"mówi Lisa Allegra Markert ze stowarzyszenia branżowego Bitkom w Berlinie.

Firmy coraz częściej oferują aplikacje za pośrednictwem aplikacji

Większość osób poszukujących pracy nadal aplikuje tradycyjnie, czy to za pośrednictwem poczty elektronicznej, internetu, czy w formie papierowej. Według badania przeprowadzonego przez Uniwersytet w Bambergu w 2019 roku, liczba aplikacji oferowanych za pośrednictwem aplikacji wzrosła w porównaniu z rokiem poprzednim: jest to widoczne zarówno we własnych aplikacjach firmy, jak iw aplikacjach z internetowych tablic ogłoszeń o pracę. "Rekrutacja mobilna wciąż ma duży potencjał i niewątpliwie będzie rosła w kolejnych latach"według Lisy Allegra Markert.

W praktyce wygląda to tak: osoba poszukująca pracy klika na smartfonie aplikację giełdy pracy i przegląda oferty pracy. To, co dokładnie jest wyświetlane, zależy od tego, co kandydaci wpisali w standardowym zapytaniu: zawód, dokładna pozycja, miasto. Zawsze zaangażowany jest algorytm, który analizuje zachowanie zainteresowanej strony w tle i stale optymalizuje wyniki.

Zastosuj przy minimalnym wysiłku

Nie interesuje Cię oferta pracy? Żaden problem, wystarczy przesunąć palcem w lewo, a oferta znika z wyświetlacza. Czy oferta pracy brzmi kusząco? Następnie przesuń palcem w prawo – a osoby poszukujące pracy praktycznie złożyły podanie.

Albo wcześniej przesłałeś swoje CV do aplikacji i automatycznie za pomocą swojego gestu przesłałeś je do firmy. Lub na razie nie wysyłają CV, ale podają potencjalnemu pracodawcy swoje dane kontaktowe.

moeshen